Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Łowiec Polski

Twój miesięcznik

Formularz zgłoszeniowy
Konkurs fotograficzny

O miesięczniku

Łowiec Polski

„Łowiec Polski” – miesięcznik o tematyce przyrodniczo-łowieckiej, poruszający tematy z dziedziny nauk przyrodniczych, ekologii, historii, etyki łowieckiej, prawa, broni i amunicji, kynologii łowieckiej, sokolnictwa, myślistwa łuczniczego, a także działalności Polskiego Związku Łowieckiego – wydawany od 1899 roku jest jednym z najstarszych tego typu tytułów w Polsce i w Europie. Prowadzi stronę internetową oraz internetowy serwis informacyjny.

124 lata tradycji

Wydawcą miesięcznika jest Polski Związek Łowiecki- Zarząd Główny. „Łowiec Polski” dostępny jest w sprzedaży bezpośredniej, realizowanej we współpracy z najważniejszymi sieciami prasowymi, oraz w prenumeracie, w tym także zagranicznej – największym odbiorcą są Stany Zjednoczone.

Dostępność

Od 2006 roku „Łowiec Polski” liczy sobie 116 stron, a od 2014 roku wydawany jest również w wersji elektronicznej, dostępnej na najpopularniejszych platformach: Apple (za pośrednictwem AppStore) oraz Android (za pośrednictwem Google Play).

W majowym wydaniu

To tradycja świecka, ale z pewnością nienowa...

Sezonie, otwórz się!

To tradycja świecka, ale z pewnością nienowa – od ponad dekady w majowym wydaniu „Łowca Polskiego” zamieszczamy ranking najmocniejszych rogaczy minionego sezonu. Tak będzie i teraz! A o czym jeszcze przeczytacie?

– Dla Anny Szumery łowiectwo stanowi także twórczą inspirację. O polowaniach, które dają szanse na spotkanie z pięknem, przeczytacie w artykule „Malowane ostrolotką”.

– Przygotowując się do układania psa myśliwskiego, należy zdobyć wiedzę na temat tego, co nasz pupil musi umieć i jak go tego nauczyć. Dobrze jest też poznać listę błędów często popełnianych przez przewodników, ponieważ ich skutki są trudne lub niekiedy nawet niemożliwe do odwrócenia. Ten temat poruszył Andrzej Wilczopolski.

– Wiele z licznych myśliwskich przysłów weszło do powszechnego użytku. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, jakie są ich źródła. Więcej o tym przeczytacie w artykule Marka Piotra Krzemienia „Z myśliwskim rodowodem”.

– Dlaczego samca sarny nazywamy kozłem? Czy sarny zawsze należały do zwierzyny grubej? Na te i wiele innych pytań związanych z naszym najmniejszym jeleniowatym odpowiada w tekście „Skąd wziął się kozioł” dr hab. Aleksandra Matulewska.

– Jaki gatunek zwierzyny najczęściej czyni straty w uprawach rzepaku? I jak szacować szkody powstałe w uprawach złota północy? Odpowiedzi znajdziecie w artykule „Szacujący w rzepaku” autorstwa naszego eksperta Rafała Nowickiego.

– Co powinno się znaleźć w menu po udanym polowaniu na majowe rogacze? Jolanta Maślak poleca wątróbkę z kozła z pieczarkami, a Anna Anklewicz pizzę z sarniną i szparagami.

Zapraszamy do lektury!
Redakcja

Już od 12,50 zł miesięcznie

Łowiec Polski

Redakcja

Biuro reklamy, ogłoszeń i nekrologów

Numer konta Bank PEKAO S.A.

35 1240 6016 1111 0011 0191 2928

© 2022 Polski Związek Łowiecki. All rights reserved

Strategia dla Łowiectwa